Teď už i v České republice
Jak to funguje
Vítejte na Wilio! Prohlížíte si Wilio jako neregistrovaný zákazník
Přepnout na poskytovatele
Navigace
Služby
Ceník
O aplikaci
Stáhněte si aplikaci
Jak to funguje
Jak se můžeme zlepšit
Kontaktujte nás
O Wilio
Přihlásit se
Vítejte na Wilio! Prohlížíte si Wilio jako neregistrovaný zákazník
Přepnout na poskytovatele
Navigace
Služby
Ceník
O aplikaci
Stáhněte si aplikaci
Jak to funguje
Jak se můžeme zlepšit
Kontaktujte nás
O Wilio
Přihlásit se
Zdarma

Vyhledej spolehlivé profesionály

Elektrikář
Zadejte projekt
Spokojený zákazníkSkvělá komunikace, vše proběhlo podle dohody, na místo projektu dojel přesně včas jak jsme se dohodli. Práce udělaná super, jako člověk velmi fajn, takže doporučuji :)
profile image
Peter Š.Zákazník
Proč Wilio?
33.516 registrovaných profesionálů
92.202 vyřešených projektů
4,8 z 5 průměrné hodnocení našich odborníků
226 512 Aplikační instalace
Elektrikář

Potřebujete službu z oblasti elektrikář? Wilio vám pomůže najít kvalitní odborníky na zapojení elektrické přípojky, montáž světel, světelných stropů, zabezpečení a alarmu. Cena odborníka na elektřinu se většinou odvíjí od rozsahu služeb. Prohlédněte si bližší informace ke službám: revize pojistné skříně, výměna a oprava svítidel, oprava zásuvek, které vám poskytne některý z našich elektrikářů v dané kategorii.

Viz také:Ceny
Často kladené otázky
Proč hledat elektrikář v Wiliu?
Spadla elektřinu? Je čas revidovat? Nebo potřebujete nainstalovat nové jističe, zda rozšířit existující síť a jeho kapacitu? Potřebujete kvalitní místní elektrikář, který bezpečně a bez čekání je pevný a řešení, které se spoléhá na. Wilio vám pomůže najít elektrikáře ve vašem okolí, kteří jsou připraveni okamžitě přesunout do projektu.
Jaké dovednosti mají elektrikář?
Elektrikáři musí kontrolovat normy pro všechny instalace a opravy. Vědí bezpečně s elektrickými komponenty a systémy a provést přesnou práci. Mohou diagnostikovat problémy a najít řešení. Proto pracují v nebezpečném prostředí, které je vystavuje úrazu elektrickým proudem a popáleniny musí neustále zajistit bezpečnost.
Jaké typy práce dělá elektrikář?
Elektrikáři jsou obvykle zodpovědní za řadu prací, z instalace nových elektrických instalací prostřednictvím oprav starších systémů a provádění běžné údržby. Mohou být zodpovědné za kalibraci a testování elektrických systémů, zlepšení stávající elektrické instalace, problémy s řešením s elektrickými zařízeními a příprava projektové dokumentace. Elektrikáři instalují bezpečnostní systémy, oheň a jiné silné a nízko-proudové systémy do komerčních budov, jako jsou kanceláře nebo obchody. V domácnostech obvykle instalují kabely, vývody, přepínače nebo prodlouží stávající sítě a její kapacitu.
Jak najdu dobrý elektrikář?
Rychlý a snadný způsob, jak najít praktický a ochotný elektrikář je vytvořit poptávku po Wiliu. Dostanete nabídky ze zkušených elektrikářů z okolí. Pak jen porovnejte nabídky, podívejte se na hodnocení zákazníků a vyberte odborník, který vám vyhovuje.
Mohu dělat práci zapojení sám?
Ačkoli nikdo vám nemůže zabránit tomu, co chcete, ve svém vlastním domě je provádějící elektrická práce nebezpečná a může vést k nákladným opravám a dalším problémům. Staňte se elektrikářem vyžaduje školení. Neužívejte elektřinu na lehký. Protože i menší práce může být bezpečnostní riziko. Bez platné kontrolní zprávy, která vás elektrikář vydá po zásahu do elektrické instalace, pojišťovna nemusí rozpoznat pojistnou událost a vyplatit pojistné.
Jak resetovat elektrické jističe?
Vypněte jistič úplně a zapněte úplně. Některé jističe budou vypadat, že nejsou vypnuty, ale mohou být v neutrální fázi, což je stále nedovoluje pracovat, jako by byly úplně na. Způsob, jak najít, je vypnout a vypnout všechny jističe znovu.
Kolik stojí elektrikář?
Elektroinstalační práce jsou většinou oceňovány pro konkrétní projekt. Hodinová mzda je kromě elektrikářů. Cena závisí na složitosti úkolu a nezbytné době, ale nemusí obsahovat nákup materiálů, zda jsou zapotřebí speciálních nástrojů, nebo vybavení a od zda je elektrikář v blízkosti nebo musí pocházet z větší vzdálenosti.
Kdy je revize provedena?
1. Pokud kupujete nemovitost, která byla použita a má více než 25 let 2. Pokud od poslední revize uplynulo více než 5 let 3. Pokud máte obavy o tom, jak bylo nainstalováno žádné zařízení Revizní zpráva je důležitým dokumentem v případě pojistné události. V neplatné revizi může pojišťovna zkrátit nebo odmítnout dodržování pojištění. Přitom není povinen připomenout povinnost mít platnou revizi v případě, že jste pojištěni nemovitosti. Revize platí pět let.
Kolik stojí revize elektroinstalace?
Konečná cena za revizi a psaní zprávy o recenzi se 2-pokojový byt se může pohybovat mezi 50-12 € v závislosti na složitosti elektrické instalace a dalších faktorů. Například počet obvodů, počet obvodů / pojistek / proudových chráničů, ať už konec spotřebičů na světelném obvodu, zda je měření množství prováděno také na začátku (distributor) na konci řádku (svítidlo, zásuvka) na začátku (rozváděč) a na konci linky (svítidlo, zásuvka) na začátku (rozváděč) a na konci olova (svítidlo, zásuvka) na začátku (rozváděč) a konec Olovo (svítidlo, zásuvka) na začátku (rozváděč) a konec linky (svítidlo, zásuvka) také provádí počet elektrických instalací, které revize počtu obvodů. A tak dále.
Kdy je čas zavolat elektrikář?
Při resetování jističů nebo příliš často vyměňte pojistky. Když zapnete klimatizaci a světla v místnosti zhasne. Když mrknou nebo jdou na světla. Když se cítíte spálen v pachu elektřiny. Pokud máte šest elektronických zařízení zapojených do jedné zásuvky. Pokud máte zásuvky přetížené rozšířeními.
Jaké služby poskytují elektrikáři?Služby
Konzultace o plánech projektu, kde je třeba připojit kabely a zásuvky Instalace stropů, stěn a podlah Montáž pojistkových boxů, uzemňovacích terminálů a jističů Instalace elektrických stěn pro stěny pro svítidla a zásuvky Připojení počátečního zapojení na zásuvky, spínače, svítidla, napájení, počítačové sítě a vybavení Instalovat alarmy a bezpečnostní systémy Testování chyb elektrických zařízení Odstranění poruch, které se objevují při testování Instalace telekomunikačních sítí. Připojení energetických zařízení
Poradenství a tipy
Dobré zadání je základem Elektrikáři jsou obvykle zodpovědní za řadu prací z instalace nových elektroinstalací prostřednictvím oprav starších systémů a provádění běžné údržby. Napište do zadání, jak je to možné popis, jakou práci potřebujete provést, a do jaké míry pochopit přesně to, co je váš nápad. Zkontrolujte realizaci Aby bylo zajištěno, že všechny práce byly vyrobeny kvalitou, zkontrolujte práci během jejího kurzu, stejně jako po dokončení. Rozpočet a čas Nezapomeňte přidat své požadavky na dokončení implementace. Pokud máte určený rozpočet, který je třeba dodržovat, uveďte prosím, že poskytovatel služeb je již na začátku.
DemonstraceDemonstrace realizací našich poskytovatelů
profile image
Elektrikář
Zdeněk B.
profile image
Elektrikář
Kamil E.
profile image
Elektrikář
Matěj O.
profile image
Elektrikář
Dimitrij L.
profile image
Elektrikář
Václav J.
profile image
Elektrikář
Johan S.
Užitečné informaceCo potřebujete vědět
Výběr správného elektrikáře Ať už existuje nouzová práce při výměně nebezpečných elektrických instalací nebo projektu modernizace domácnosti, která vyžaduje nové osvětlení a instalaci spotřebiče, pracovat s elektrickou instalací v domě rádiu mezi nejdůležitějšími. Chyby Elektrické instalace jsou pro vás extrémně nebezpečné pro vás a jiné lidi ve vaší domácnosti a je nezbytné, abyste našli správný elektrikář pro tuto práci. Mluvili jsme s některými zkušenými elektrikáři doporučujeme Wilio najít klíčové věci, které byste měli vědět, aby se správně rozhodli. Nejprve proveďte průzkum, vyhledejte jejich kvalifikaci a ujistěte se, že vám vyhovuje. Naplánujte následující kroky a zaměřte se na to, co hledat, když získáte nabídky na pracovní výkon. Zajistit stejné rozpočty z více elektrikářů. V případě potřeby zkontrolujte jakoukoli certifikaci. Pokračujte ve čtení a vyhledejte další informace o tom, jak najít správný živnostník pro vaši práci. Provést průzkum Není možné se stát odborníkem na domácí elektrické systémy pouze s internetovým výzkumem. Může však být, že můžete udělat představu o tom, jaká práce vyžaduje a budete mít také lepší předpoklady vysvětlit práci jednotlivých elektrikářů. Pokud například potřebujete vyměnit zásuvky a spínače světla, vyhledejte různé modely a ceny. Dokonce i schopnost popsat přesně jakékoli problémy porovnáním s podobnými problémy, které mohou jiní lidé mohou pomoci elektrikářské práce řádně vysvětlit. Peter H. S více než 15 lety starý zážitek řekl: "Jedním z nejlepších rady, které mohu dát, je udělat malý průzkum. Nemůžete se stát expertem, ale pokud dostanete trochu znalostí, budete vědět, o čem žádáte a co potřebujete být opatrní. Takto můžete zkontrolovat, zda je práce prováděna na úrovni a víte, že získáte nejlepší hodnotu za své peníze. " Vyžadovat kvalifikaci V některých případech může mít obchody s obchody v zaměstnání zkušeností, ale žádné formální vzdělávání ani kvalifikaci. Pro elektrikáře však musíte zohlednit určité průmyslové normy. Všechny elektrické práce musí být prováděny v souladu s platnými normami a v některých případech, zejména pro větší práci, včetně nových obvodů, musí být buď: t -Věstováni budovou místního úřadu. -Conned registrovaným živnostmi, který je kvalifikován. To zajišťuje, že veškerá elektrická instalace je bezpečná a nebude rizikem pro vás nebo jiné lidi ve vašem domě. Pokud práce nesplňuje normy, vaše stavební kancelář může trvat na tom, že práce je opravena. Později, můžete mít problémy s prodejem vašeho domu, pokud nemáte řádný certifikát o revizi elektrické sítě, která by prokázala, že práce byla provedena správně a zejména profesionálně. I když existují výjimky, které nemusí být zkontrolovány, jako jsou drobné úpravy v jídelně a ložnicích a telefonní kabeláže, vždy stojí za to kontrolovat. Elektrikář, který je kvalifikovaný a registrován jako způsobilý pro tyto představení, je oprávněn sebevědomovat svou práci, vydat vás po dokončení certifikátu o shodě a ve vašem zastoupení jednat se stavebním úřadem. Distributoři elektřiny mají také databázi doporučených elektrikářů. Na stránce je možné zkontrolovat, zda je obchodník zaregistrován a zda se vaše distribuční společnost doporučuje pro práci ve vaší síti. Ján M. Uvedl, že kontrola této kvalifikace je nezbytná: "Nejdůležitější je zjistit, zda mají znalosti a kvalifikaci. Takže pro mě je něco, co dokazuje, že pracuji v souladu s předpisy. Na této kvalifikaci závisí více než něco jiného. Každý závažný elektrikář by neměl mít problém kontrolovat potřebné certifikáty a povolení. Ján zdůraznil, že je důležité vždy pracovat se specialistou a ne s někým, kdo tvrdí, že všechno: "Je tu spousta jediných obchodů, které vyzkouší různé věci, chtějí být mistrem všech odborů. Konečně je to o polních zkušenostech. Považuji se za to, že jsem odborník, kterou dělám. Lidé mě požádají, abych udělal jiné práce, dokud jsem na jejich výstavbě, ale říkám, že nemůžu, ale můžu někoho doporučit. " Ujistěte se, že se cítíte dobře v jejich přítomnosti. Dále se ujistěte, že řemeslníci jsou řádně obeznámeni s prací, kterou zadáte, a také hodnotit, jak dobře cítíte potenciální řemeslníky. Můžete to udělat na prvním kontaktu: Jsou zdvořilí, když telefonní hovory přijdou do schůzek v naplánovaném čase, umístí mnoho otázek o projektu? Některá elektrická práce může být drahá a časově náročná a je nezbytná pro udržení dobré komunikace v průběhu práce. Nemusíte se s nimi stát nejlepšími přáteli, ale měli byste mít profesionální vztah - musíte se cítit dobře, když otevřete o jakýchkoli obavách, které mohou vzniknout také o řešení problémů. John řekl: "Jako něco v životě, první dojem se počítá. Vypadá elektrikář profesionálně? Je to čisté a modifikované? Dělá čisté vozidlo? Je vážný? Pokud se vše zdá být dobře, ukazuje, že elektrikář je hrdý na sebe a pro vaši práci. Je částečně příbuzný, jak jít s mužem - jdete dobře s ním, můžete mu důvěřovat. Musíte se cítit pohodlně se specifickými lidmi. " Získejte podobné nabídky a ujistěte se, že je vše zařazeno do nich. Pro větší úkoly - něco jiného než jednoduché ovládání, opravy nebo výměny - je vhodné setkat se a získat nabídky z nejméně tří elektrikářů. Podrobnosti a rozsah jejich cenové nabídky vám mohou hodně říci o jejich řízení. Je důležité zajistit, aby všechny nabídky byly podobné - zahrnují materiály, práce a DPH. Jediný způsob, jak přesně vyhodnotit nabídky, porovnává podobný. Vypracování nejméně tří nabídek může pomoci vyloučit ty, které se zdají být nepřiměřeně nízké - může to být znamení elektrikáře, který chce získat práci, ale reálná (výsledná) částka bude vytvořena přidáním dodatečných nákladů během výstavby nebo používání levnějších materiálů. John řekl: "Pokud jde o nabídky, musíte mít velmi jasné, co dostanete za své peníze. Dělám všechno podrobně po bodech, takže je snadné přidat nebo odnést. Všechno musí být srozumitelné a spravedlivé - dokonce i v případě značek a záruk. Ján také varuje před příliš rychle přijetím nabídky nebo před tím, než ho někdo nabízí příliš rychle. "Měli byste propustit nabídku" na zadní straně balíčku cigaret ". Vždycky chodím do budov, podívám se kolem sebe a dát spoustu otázek. Pak odejdu, myslím si, že budu vypadat materiály, které potřebuji, a zašleme nabídku klientovi. Může se mě zeptat nebo udělat nějaké změny. Pak to zkontroluju, dostanu zpětnou vazbu a uvidím, jak mohu pomoci. " Ján a Peter varuje před levnými nabídkami nákladů. Jon řekl: "Cena musí být realistická. Zákazníci musí vědět, že živnostníci musí vydělat život a musí pracovat v určitém standardu, což může stát hodně peněz. Získáte to, za co zaplatíte. Je to jako u auta, je tu horní řádek, střed a dno. Poradím lidem, aby šli do středu. Slyšel jsem o lidech, kteří koupili levné elektrické komponenty na eBay, ale pokud se něco pokazí, nemůžete ho poslat zpět. Pokud máte záruku, vám pomůže. " Pokud jde o platby, ujistěte se, že máte jasný, jehož elektrikář si vyberete, a také jak to bude fungovat s platem - většina elektrikáři nebude očekávat platbu předem. Zajistěte, aby v případě potřeby poskytli jakékoli certifikaci. Stejně jako u kontroly jejich kvalifikace dříve, než budete moci pracovat v práci, ujistěte se, že všechny příslušné certifikáty budou dokončeny po dokončení projektu, může vyžadovat přehled o přezkumu, zatímco na menších úkolech bude pokryta malým elektrickým instalačním certifikátem, některé malé Práce může být osvobozena. Skladování certifikátů je důležitý, protože tvoří základ budoucích testů a inspekcí a jejich akvizice může pomoci ušetřit náklady v budoucnu. Peter řekl: "Musíte se ujistit, že všichni zákazníci získají certifikát pro každou práci. Certifikáty ukazují, že práce byla provedena správně a bude bezpečná. Co je stále důležité, to také ponechává s papírovou dráhou - můžete vidět, kdo a jak funguje a později ji můžete vytvořit. " Odstraňování problémů a sledování plánu Na konci práce se ujistěte, že elektrikář je ochoten vás převést kolem dokončené práce a ukázat vám, co je vše hotovo a jak to je pracovat. Máte šanci upozornit na jakékoli problémy a nechat je vyřešit co nejdříve. Můžete také zjistit, zda je elektrikář ochoten nabídnout záruku na svou práci, i když stojí za to si pamatovat, že mnoho záruk není nic víc než "gentleman dohoda". John řekl: "Mým postupem je, že mám pracovní list, ukážu klientovi k práci, řeknu mu a zdá se, že vidím, jak to funguje. Pak získá certifikát. Od tohoto data budeme pak nabídnout šestiletou záruku na všechna naše práce a práce. "